W sobotę (09.12.2023 r.) zespół UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański rozgrywał wyjazdowy mecz z zespołem UKS Jedynka Reda.

Zacięty, wyrównany i dostarczający bardzo wielu emocji to słowa, które opisują każdą z partii w meczu. Każdy z setów dostarczył wiele zaciekłych i widowiskowych akcji. Dobra gra na wysokim poziomie obu zespołów przełożyła się na kapitalne widowisko. Praktycznie każdy z setów kończył się na przewagi, a set numer 4 zakończył się wynikiem 36:38! Cenne zwycięstwo nad Redą za 3 punkty pozwoliło objąć drużynie Olimpijczyka fotel lidera rozgrywek, którego nie mamy zamiaru oddać!

UKS Jedynka Reda — UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 1:3 (25:23, 26:28, 22:25; 36:38)

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

W sobotę odbyła się VII kolejka Pomorskiej III Ligi Siatkówki (02.12.2023 r.), podczas której rywalem Pruszczan, na niezdobytym dotąd parkiecie ZSO Nr 1 byli zawodnicy LZS Dragacz.

Niestety zwycięska passa została przerwana. Nasi zawodnicy po przeciętnej grze po raz kolejny w sezonie ulegli zespołowi z Dragacza. Dwie pierwsze partie wskazywały na zacięty i wyrównany mecz. Jednakże sporo błędów własnych w dwóch kolejnych partiach przyczyniło się do wygranej gości 1:3 oraz przerwania świetnej passy bez porażki na własnym parkiecie.

UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - LZS Dragacz 1:3 (21:25, 25:22, 19:25; 20:25)

Podczas pierwszego meczu rundy rewanżowej Pomorskiej III Ligi Siatkówki (25.11.2023 r.), zespół Olimpijczyka podejmował na swoim parkiecie niedawnego lidera rozgrywek — AZS UMKS Toruń.

Pruszczańska twierdza — ZSO Nr 1, kolejny raz pozostała niezdobyta. Dobra gra szczególnie zagrywką oraz w przyjęciu i obronie pozwoliły na przejęcie inicjatywy w ataku. W konsekwencji Pruszczanie zdołali zrewanżować się rywalom za porażkę w I rundzie i pewnie dopisali 3 punkty do ligowej tabeli.

UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański —  AZS UMK Toruń 3:0 (25:19, 25:15, 25:18)

Po przegranej z liderem w poprzedniej kolejce, w sobotę (18.11.2023 r.) Pruszczanie podjęli na swoim parkiecie zespół Trefl Gdańsk S.A.

Atut własnego parkietu okazał się szczęśliwy dla gospodarzy, którzy po problemach w pierwszej partii, odrodzili się niczym feniks z popiołów i pewnie w kolejnych partiach rozprawili się z zespołem przyjezdnym, wygrywając całe spotkanie 3:1.

UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - Trefl Gdańsk S. A. 3:1 (15:25, 25:14, 25:19; 25:17)

Czwarta kolejka (11.11.2023 r.) to pojedynek z liderem czyli zespołem AZS Toruń. Kolejny mecz — kolejny tie break. Niestety tym razem zakończony przegraną naszego zespołu.

Gospodarze wykorzystali atuty swojej hali, grając przede wszystkim skutecznie zagrywką i rozpoczęli mecz od wygrania dwóch pierwszych partii. Jednakże Pruszczanie nie złożyli broni, poprawili przyjęcie, wyeliminowali błędy w ataku, a zagrywka zaczęła przynosić korzyści. Wszystko to zaowocowało remisem w setach 2:2. Tie break był bardzo wyrównany, a długie akcje z pewnością podobały się kibicom. Niestety finalnie to gospodarze triumfowali 3:2.

LZS Dragacz - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 3:1 (25:21; 25:16; 24:26; 25:21)

W 3 kolejce (04.11.2023 r.) Pomorskiej III Ligi Piłki siatkowej pruszczanie podejmowali na wyjeździe zespół PTPS-ZSS Człuchów. Scenariusz meczu przypominał ten z ubiegłego tygodnia. Słabe wejście w mecz i wysoka przegrana w pierwszym secie, a następnie zwrot akcji, prowadzenie 2:1, a na koniec zacięty tie-break zakończony happy end'em.

Dzięki zwycięstwu zespół Olimpijczyka zainkasował kolejne 2 punkty do ligowej tabeli. W przyszłym tygodniu czeka nas wyjazdowe starcie z liderem drużyną AZS Toruń.

PTPS-ZSS Człuchów - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 2:3 (25:15; 14:25; 20:25; 25:22; 14:16)

W sobotę (28.10.2023 r.) seniorski zespół Olimpijczyka rozegrał pierwsze spotkanie na własnym parkiecie, notując tym samym pierwsze zwycięstwo.

Pruszczanie rozpoczęli mecz przegrywając pierwszego seta, jednakże w kolejnych partiach  poprawili swoją grę, wychodząc na prowadzenie w setach 2:1. W czwartym secie inicjatywę przejęli goście, doprowadzając do remisu 2:2. Tie-break to gra nerwów, w której goście mieli już piłkę meczową jednak szczęście sprzyjało gospodarzom, którzy finalnie triumfowali w meczu 3:2.

UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - UKS Jedynka Reda 3:2 (19:25, 25:18, 26:24; 17:25; 17:15)

W sobotę (21.10.2023 r.) seniorzy UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański rozpoczęli sezon Pomorskiej III Ligi Siatkówki meczem na wyjeździe. Naszymi rywalami był zespół LZS Dragacz.

Pruszczanie udali się na mecz w składzie, który zaczął trenować ze sobą od początku września. Zawodnicy z każdym sparingiem, meczem poznają siebie oraz swoje możliwości, stąd pierwszy mecz ligowy stał pod dużym znakiem zapytania. Niestety, grając na wyjeździe nasi zawodnicy zdołali ugrać jedynie jednego seta, przegrywając tym samym debiut w rozgrywkach III ligi 3:1.

LZS Dragacz - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 3:1 (25:21; 25:16; 24:26; 25:21)

W dniach 15-17.09.2023 r.  w Pucku odbył się kolejny KORAB CUP 2023.  Do rozgrywek przystąpiło 17 zespołów z Polski oraz Litwy, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych — junior oraz junior młodszy.

Mecze w kategorii juniora rozgrywano systemem każdy z każdym, każdy set był premiowany 1 pkt., w meczu rozgrywane były 3 sety.

Pierwszego dnia nasi zawodnicy rozegrali dwa mecze ze zmiennym szczęściem. Drugiego dnia zaczęliśmy od przegranej ze zwycięzcą turnieju GKS Stoczniowcem, a na zakończenie dnia ograliśmy gospodarzy MKS Korab Puck. Ostatniego dnia turnieju rozegraliśmy mecz z Błyskawicą Szczecin. Zwycięstwo przesunęłoby nas w tabeli na miejsce III, niestety zmęczenie dało znać o sobie, a cały mecz przegraliśmy 3:0

Wyniki poszczególnych meczów:

Olimpijczyk Pruszcz Gdański - Alpat Gdynia 1:2 (23:25; 17:25; 27:25)

Olimpijczyk Pruszcz Gdański - Jurand Malbork 2:1 (24:26; 26:24; 25:19)

Olimpijczyk Pruszcz Gdański - GKS Stoczniowiec 0:3 (12:25; 12:25; 12:25)

Olimpijczyk Pruszcz Gdański - Kowno 1:2 (18:25; 20:25; 25:22)

Olimpijczyk Pruszcz Gdański - Korab Puck 3:0 (25:13; 25:12; 25:11)

Olimpijczyk Pruszcz Gdański - Błyskawica Szczecin 0:3 (17:25; 21:25; 19:25)

Ostatecznie z bilansem 7 wygranych i 11 przegranych setów uplasowaliśmy się na V miejscu. W trakcie ceremonii zakończenia wręczono puchary, medale oraz nagrodzono wyróżniających się zawodników.