W odbywającym się w dniach 20-22.08.2021 r. turnieju Plaża Open Puchar Polski - Białystok 2021, barwy naszego klubu UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański reprezentowali Jan Karasiński oraz Mateusz Zięba. Mimo ciężkich kwalifikacji, nasi reprezentanci zakwalifikowali się do turnieju głównego, ostatecznie zajmując VII miejsce.

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

Kolejny z cyklu turniejów plażowych OPEN czyli Plaża OPEN Kołobrzeg odbył się w dniach 13-15.08.2021 r. Tym razem kontuzjowanego Tobiasza Kaniewskiego, podczas turnieju w Kołobrzegu zastąpił Jakub Sulima. Nasz duet plażowy w nowym składzie ostatecznie zajął 17 miejsce.

 

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

W związku z przełożeniem z pierwotnego terminu - Turniej Plaża Open Myślenice został rozegrany w dniach 09-10.08.2021 r. Nie mogło w nim zabraknąć naszej pary plażowej Więckiewicz/Kaniewski. Nasi seniorzy przebrnęli przez eliminacje wstępne, ostatecznie zajmując miejsca 13-16.

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

Podczas odbywającego się w dniach 07-08.08.2021 r. Turnieju Plaża WRZE, zaliczającego się do cyklu Turniejów Plaża Open, nasza para Więckiewicz/Kaniewski uzyskali awans do TOP 12!

 

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

Nasza para plażowa po raz kolejny wzięła udział w turnieju w Gdańskim Brzeźnie z cyklu Gdańskie Turnieje Siatkówki Plażowej.

Podobnie jak przed dwoma tygodniami, Ptaszyński/Więckiewicz zaprezentowali się bardzo dobrze i ponownie zajęli II miejsce.

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

Po zajęciu I miejsca w Gdyni nasi plażowicze na kolejny weekend przenieśli się na południe Polski. Plaża Open Cieszyn 2021 to pierwszy z czterech turniejów rankingowych w ramach Grand Prix Polski.

Pierwszy mecz nasi zawodnicy rozgrali przeciwko parze Koryciński/Pawłowski - wygrywając 2:1.
Ostatecznie reprezentanci UKS "Olimpijczyk" Pruszcz Gdański zostali sklasyfikowani na miejscu XVII.

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

Plażowicze UKS "Olimpijczyk" Pruszcz Gdański nie zwalniają tempa. Drugi weekend lipca to dla naszych zawodników kolejny start. Tym razem nasza para plażowa wzięła udział w turnieju Aktywna plaża Gdynia.

Po przebrnięciu eliminacji, nasi plażowicze zostali zakwalifikowani do turnieju B, w którym przegrali zaledwie jednego seta i zajęli I miejsce!

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

Dzień po turnieju w Poznaniu, niezrażeni porażkami w Poznaniu, nasi plażowicze wzięli udział w turnieju w Gdańskim Brzeźnie z cyklu Gdańskie Turnieje Siatkówki Plażowej.

Para Ptaszyński/Więckiewicz zanotowała tylko jedną porażkę w turnieju zajmując ostatecznie II miejsce!

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

Kolejny weekend i kolejny turniej naszej pary plażowej Ptaszyński/Więckiewicz. Tym razem nasi plażowicze wzięli udział w turnieju w Poznaniu - LOTTO Plaża Wolności 2021.

Nasza para plażowa po raz kolejny musiała uznać wyższość rywali i pożegnała się z turniejem w fazie eliminacji.

 

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

W rozpoczętym sezonie plażowym 2021, w kategorii seniorów UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański reprezentować będzie para Maciej Ptaszyński i Bartłomiej Więckiewicz.

Nasi zawodnicy rozpoczęli zmagania od turnieju Plaża Gotyku rozgrywanego w Toruniu. Niestety niewiele zabrakło,

aby pruszczanie zdołali zakwalifikować się do turnieju głównego (12 par) i ostatecznie zakończyli turniej na miejscu XIII.

 

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

W dniach 22-23.05.2021 r. młodzicy UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański wzięli udział w Ogólnopolskim Memoriale Jerzego Łukasika. Turniej zorganizował GKS Stoczniowiec Gdańsk. Mecze rozgrywane były systemem 3 setowym (w przypadku wygranej 2:0 rozgrywany był dodatkowy set do 15 punktów, natomiast w przypadku remisu 1:1 o losach meczu decydował tie-break).

W sobotę (22.05.) w hali Olivii rozgrywane były mecze grupowe. Zawodnicy Olimpijczyka przydzieleni zostali do grupy "A" w której rywalizowali z GKS Stoczniowiec I Gdańsk, UKS Jasieniak II Gdańsk, SMS Piła. Natomiast w grupie "B" znalazły się drużyny: GKS Stoczniowiec II Gdańsk, UKS Jasieniak I Gdańsk, Stocznia Darłowo oraz NTS Trójka Nakło.
Pierwszy dzień rywalizacji przyniósł serie 2 porażek i jednego zwycięstwa. Zajęcie trzeciego miejsca w grupie pozwoliło na grę o miejsca V-VIII.

Wyniki sobotnich spotkań z udziałem UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański:
UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - SMS Piła 3:0 (18:25; 14:25; 13:15)
UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - UKS Jasieniak II Gdańsk 2:1 (22:25; 25:17; 15:9)
GKS Stoczniowiec I Gdańsk - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 2:1 (15:25; 25:21; 16:14)

Drugiego dnia zawodów (niedziela 23.05.), nasi zawodnicy rozegrali dwa spotkania.
Pierwszym z nich był krzyż z IV zespołem z grupy "B". Rywalami okazała się drużyna GKS Stoczniowiec Gdańsk II, z którą nasz zespół wygrał 3:0.
W kolejnym meczu przeciwnikami Pruszczan był zwycięzca krzyża IV A - III B czyli zespół UKS Jasieniak II Gdańsk. Mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie, a losach zwycięstwa decydował tie-break. Końcówka trzeciej partii należała do rywali, którzy wzięli rewanż za porażkę z dnia poprzedniego. Ostatecznie w turnieju, zespół UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański uplasował się na VI miejscu.

Podczas zakończenia wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami zgodnie z klasyfikacją końcową. Przyznane zostały także nagrody indywidualne - najlepszym zawodnikiem w zespole Olimpijczyka wybrany został Franciszek Kowalski.

 
Wyniki niedzielnych spotkań z udziałem UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański:
UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - GKS Stoczniowiec II Gdańsk 3:0 (25:14; 25:13; 15:7)
UKS Jasieniak II Gdańsk - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 2:1 (25:23; 16:25; 15:10)

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: NTS Trójka Nakło
II miejsce: SMS Piła
III miejsce: UKS Jasieniak I Gdańsk
IV miejsce: GKS Stoczniowiec I Gdańsk
V miejsce: UKS Jasieniak II Gdańsk
VI miejsce: UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański
VII miejsce: Stocznia Darłowo
VIII miejsce: GKS Stoczniowiec II Gdańsk


Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

Podkategorie

UKS "Olimpijczyk" Pruszcz Gdański.