W dniach 8-11.10.2020 r. Łeba oraz Lębork gościły młodych siatkarzy, którzy rozgrywali swe mecze w ramach XXII Maratonu Piłki Siatkowej Łeba 2020. Z powodu pandemii koronawirusa maraton siatkówki młodzików został przeniesiony na drugą połowę roku. Organizatorzy ograniczyli o połowę liczbę zaproszeń, tym samym do Łeby stawiło się 12 drużyn młodzików i 11 młodziczek.

Piątkowe zmagania nasi zawodnicy rozpoczęli od porażki 0:2 z Kadrą Województwa Pomorskiego. W następnym spotkaniu zremisowaliśmy z Kadrą Województwa Podlaskiego 1:1 (w każdym meczu rozgrywano tylko 2 sety). W ostatnim meczu okazaliśmy się lepsi od zespołu z Kołobrzegu, wygrywając 2:0. W kolejnym dniu zmagań nasi siatkarze pokonali Kadrę Województwa Opolskiego 2:0, a w drugim sobotnim spotkaniu zawodnicy z Pruszcza wygrali 2:0 z Kadrą Województwa Lubelskiego.

Kolejność końcowa grupy A:
1. Kadra Województwa Pomorskiego – 9 punktów
2. UKS "Olimpijczyk" Pruszcz Gdański – 7 punktów
3. OPP Powiat Kołobrzeski/Kadra Województwa Zachodniopomorskiego – 5 punktów
4. Kadra Województwa Lubelskiego – 4 punktów
5. Kadra Województwa Podlaskiego – 3 punktów
6. Kadra Województwa Opolskiego – 2 punktów

Po awansie z grupy "Olimpijczyk" stoczył półfinałowy pojedynek z gospodarzami - drużyną SPS Lębork wygrywając 2:0 (25:16, 25:14) i awansując tym samym do finału.

W finale "Olimpijczyk" Pruszcz Gdański przegrał z Kadrą Województwa Pomorskiego 0:2 (11:25, 23:25) i zajął ostatecznie II miejsce. Jest to najlepszy wynik w historii startów UKS Olimpijczyk w Maratonie Piłki Siatkowej!

Klasyfikacja końcowa:
1. Kadra Województwa Pomorskiego
2. UKS "Olimpijczyk" Pruszcz Gdański
3. UKS GAS Gdynia
4. SPS Lębork
5. Kadra Województwa Lubelskiego
6. OPP Powiat Kołobrzeski/Kadra Województwa Zachodniopomorskiego
7. KaEmKa Star-Wik Starogard Gdański
8. GKS Stoczniowiec Gdańsk
9. Kadra Województwa Opolskiego
10. Kadra Województwa Podlaskiego
11. MKS Korab Puck

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

 

UKS "Olimpijczyk" Pruszcz Gdański.