Drukuj

W dniach 22-23.05.2021 r. młodzicy UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański wzięli udział w Ogólnopolskim Memoriale Jerzego Łukasika. Turniej zorganizował GKS Stoczniowiec Gdańsk. Mecze rozgrywane były systemem 3 setowym (w przypadku wygranej 2:0 rozgrywany był dodatkowy set do 15 punktów, natomiast w przypadku remisu 1:1 o losach meczu decydował tie-break).

W sobotę (22.05.) w hali Olivii rozgrywane były mecze grupowe. Zawodnicy Olimpijczyka przydzieleni zostali do grupy "A" w której rywalizowali z GKS Stoczniowiec I Gdańsk, UKS Jasieniak II Gdańsk, SMS Piła. Natomiast w grupie "B" znalazły się drużyny: GKS Stoczniowiec II Gdańsk, UKS Jasieniak I Gdańsk, Stocznia Darłowo oraz NTS Trójka Nakło.
Pierwszy dzień rywalizacji przyniósł serie 2 porażek i jednego zwycięstwa. Zajęcie trzeciego miejsca w grupie pozwoliło na grę o miejsca V-VIII.

Wyniki sobotnich spotkań z udziałem UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański:
UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - SMS Piła 3:0 (18:25; 14:25; 13:15)
UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - UKS Jasieniak II Gdańsk 2:1 (22:25; 25:17; 15:9)
GKS Stoczniowiec I Gdańsk - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 2:1 (15:25; 25:21; 16:14)

Drugiego dnia zawodów (niedziela 23.05.), nasi zawodnicy rozegrali dwa spotkania.
Pierwszym z nich był krzyż z IV zespołem z grupy "B". Rywalami okazała się drużyna GKS Stoczniowiec Gdańsk II, z którą nasz zespół wygrał 3:0.
W kolejnym meczu przeciwnikami Pruszczan był zwycięzca krzyża IV A - III B czyli zespół UKS Jasieniak II Gdańsk. Mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie, a losach zwycięstwa decydował tie-break. Końcówka trzeciej partii należała do rywali, którzy wzięli rewanż za porażkę z dnia poprzedniego. Ostatecznie w turnieju, zespół UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański uplasował się na VI miejscu.

Podczas zakończenia wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami zgodnie z klasyfikacją końcową. Przyznane zostały także nagrody indywidualne - najlepszym zawodnikiem w zespole Olimpijczyka wybrany został Franciszek Kowalski.

 
Wyniki niedzielnych spotkań z udziałem UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański:
UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - GKS Stoczniowiec II Gdańsk 3:0 (25:14; 25:13; 15:7)
UKS Jasieniak II Gdańsk - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 2:1 (25:23; 16:25; 15:10)

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: NTS Trójka Nakło
II miejsce: SMS Piła
III miejsce: UKS Jasieniak I Gdańsk
IV miejsce: GKS Stoczniowiec I Gdańsk
V miejsce: UKS Jasieniak II Gdańsk
VI miejsce: UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański
VII miejsce: Stocznia Darłowo
VIII miejsce: GKS Stoczniowiec II Gdańsk


Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!