Drukuj

2012-11-24

UKS Olimpijczyk Pruszcz Gd – SPS Lębork:

Mecz odbył się na hali widowiskowo-sportowej przy ZSO nr 1. Siatkarze UKS Olimpijczyk dobrze rozpoczęli  sobotnie spotkanie. Po kilku pierwszych akcjach nasi zawodnicy prowadzili walkę „punkt za punkt”. W pierwszej partii skutecznością w ataku wyróżniał się Michał Romanek, Ekipa gospodarzy dobrze radziła sobie do stanu 10:10. Wówczas goście postraszyli nas mocną zagrywką. Pruszczanie popełnili również masę błędów i szybko prowadzenie objął zespół z Lęborka Przy stanie 21:17 dla SPS, trener Kwaśniak poprosił o czas. Niestety set zakończył się wynikiem 25:18

Drugiego seta rozpoczęliśmy wyrównaną walką punkt za punkt, która trwała do stanu 10:10. Wówczas kibice mogli być świadkami niezwykle długich wymian i spektakularnych akcji, w których punkty zdobywali pruszczanie. Również zespół z Lęborka zaczął popełniać liczne błędy w ataku i zagrywce.  Kilka minut później stan Pruszcz utrzymywał już pięcio punktową przewagę 17:12. Na pochwałę zasługują również skuteczne zagrywki w wykonaniu zawodników z Olimpijczyka. Przy stanie 20:13 trener Pruski prosi o czas.  Te partię rozstrzygamy na swoją korzyść 25:20 po ataku Bartłomieja Mejki
Trzecia odsłona również rozpoczęła się niezwykle wyrównaną grą obu zespołów. , Taka sytuacja trwała aż do stanu 19:19 gdy po kilku minutach gospodarze uzyskali dwa punkty przewagi. Przy stanie 21:19 trener SPS prosi o czas.  Partia zostaje rozstrzygnięta na konto Pruszcza 25:20.

Czwarty set zaczął się fantastyczną grą Pruszcza. Nasi zawodnicy nie pozwolili gościom na wyprowadzenie żadnej punktowej. Po krótkim czasie tablica punktowa wskazywała  stan 7:1 dla Pruszcza a potem 10:3. Przy stanie 11:5 na boisko wchodzi Artur Lendzion który kończy tę akcję skutecznym atakiem. Lendzion wykonuje również dwa asy serwisowe (18:7). Pruszczanie  wygrali tę partię do 15. I całe spotkanie 3:1.

3:1 (18:25, 25:20, 25:20, 25:15)