W dniach 11-13.02.2022 r. w Gdańsku rozegrany został Turniej Finałowy Juniorów Młodszych. W turnieju wzięły udział najlepsze zespoły z dwóch grup sezonu zasadniczego, fenomenem finału było uczestnictwo aż trzech drużyn Trefla Gdańsk oraz jako jedynej z poza Gdańska drużyny z Pruszcza Gdańskiego.

W pierwszym meczu, pierwszego dnia finału (piątek), drużyna Trefla Gdańska  SA I pewnie pokonała drużynę Trefla  Gdańsk II.

W drugim meczu, zawodnicy Olimpijczyka zmierzyli się z najmłodszymi w turnieju finałowym drużyną Trefl Gdańsk SA III. Pruszczanie pierwszego seta wygrali na przewagi 26:24, natomiast dwa kolejne sety wygrali ze spokojną przewagą do 21.

W drugim dniu zmagań (sobota), faworyci czyli drużyna Trefl Gdańska SA I podejmowała piątkowych przeciwników Olimpijczyka, czyli Trefl Gdańsk SA III, wygrywając mecz 3:0.

Kolejnym rywalem naszych zawodników był zespół Trefl Gdańsk SA II. Nasi zawodnicy przystąpili do meczu mało skoncentrowani, popełniali zbyt wiele błędów w ataku, a zagrywka po prostu "nie stała". Tym samym mecz oddaliśmy rywalom bez walki 3:0

Ostatniego dnia zmagań (niedziela), juniorom młodszym przyszło zmierzyć się z faworyzowanym zespołem gospodarzy Treflem Gdańsk SA I. Pierwszy set napawał optymizmem, gra toczyła się punkt za punkt, w końcówce 3 błędy własne przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Trefla. Podłamani porażką w poprzednim secie, zawodnicy Pruszcza nie potrafili odnaleźć się w drugiej partii, którą przegrali wysoko, bo aż do 10. W trzeciej odsłonie zawodnicy Trefla od razu wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Poprawa gry goniących wynik pruszczan w drugiej połowie seta nastąpiła zbyt późno, dzięki czemu gospodarze mogli napawać się zwycięstwem 3:0.

Z bilansem jednego zwycięstwa i dwóch porażek, UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański zajął III miejsce w Finale Mistrzostw Województwa Juniorów Młodszych w sezonie 20221/2022.

Zajęcie III miejsca w województwie premiuje Pruszczan do gry w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski!