W dniach 04-06.03.2022 r. Łeba gościła młodych adeptów siatkówki na XXIV Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Młodzieży. W turnieju udział wzięło 14 drużyn juniorek młodszych oraz 5 zespołów juniora młodszego, w tym reprezentanci UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański. W kategorii chłopców, ze względu na małą liczbę zespołów, turniej rozegrano w systemie "każdy z każdym", mecz i rewanż.
 
 
W ciągu trzech dni turnieju, nasi reprezentanci rozegrali łącznie osiem spotkań.  Sześć meczów zakończyło się zwycięstwem Pruszczan 2:0. Natomiast w dwóch meczach (po jednym) z Treflem Gdańsk oraz GKS Stoczniowcem Gdańsk, zawodnicy Olimpijczyka wygrali stosunkiem 2:1.
 
Tym samym z bilansem 8 zwycięstw i ani jednej porażki, UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański kolejny raz w historii wygrał Maraton w Łebie!
 
 
Wszystkie Zespoły biorące udział w turnieju otrzymały puchary i medale. Wyróżniono najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach. W drużynie Olimpijczyka nagrodę odebrał rozgrywający Antoni Sirocki!
Wybrano również MVP turnieju, którym w męskiej części rozgrywek został Dorian Walentynowicz!
 
Klasyfikacja końcowa juniorów młodszych:
1. UKS Olimpijczyk Pruszcz Gd.
2. GKS Stoczniowiec Gd.
3. Trefl Gdańsk
4. SPS-Iryda - Lębork-Cewice
5. SGS Goleniów
 
Zmagania w Łebie były elementem przygotowań i zarazem ostatnim sprawdzianem przed Turniejem Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, do których Pruszczanie zapewnili sobie prawo startu zajmując III miejsce w Finale Wojewódzkim.
Turniej 1/4 MP odbędzie się w dniach 10-13.03.2022 r. w Policach. Trzymajmy kciuki za naszych chłopaków!
 
Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!
UKS "Olimpijczyk" Pruszcz Gdański.