W dniach 10-13.03.2022 r. zawodnicy UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański wyruszyli do Polic na Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Drużyna dotarła na miejsce w osłabionym składzie. Z powodu kontuzji w Turnieju nie mogli wziąć udziału dwaj podstawowi środkowi: Szymon Jabłoński oraz Jakub Zaborowski. Losowanie umieściło Pruszczan w podgrupie "B" wraz z KS Lechią Tomaszów Mazowiecki oraz SKS Olender Wielka Nieszawka. W grupie "A" rywalizowali: SMS Police, Karpaty Krosno oraz ECO-Team Stoelzle AZS Częstochowa. 

Pierwszego dnia Pruszczanie zmierzyli się z faworytem turnieju, drużyną KS Lechia Tomaszów Mazowiecki. Nasi przeciwnicy w ubiegłym sezonie w rozgrywkach Juniorów Młodszych zdobyli złote medale Mistrzostw Polski. Niestety rywale okazali się drużyną dużo silniejszą, wygrywając mecz pewnie 3:0.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 3:0 (25:11, 25:12, 25:11)

 

Drugiego dnia zawodnicy z Pruszcza podejmowali rywali z województwa Kujawsko-Pomorskiego -  drużynę SKS Olender Wielka Nieszawka. Wygrana 3:0 zapewniła awans do kolejnej fazy turnieju, w której rywalami będą zespoły z podgrupy "A".

UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - SKS Olender Wielka Nieszawka 3:0 (25:14, 25:16, 25:20)

Trzeci dzień turnieju dla Pruszczan to pojedynek o wszystko. Tylko dwa pierwsze miejsca premiują awansem do półfinału. Wygrana z drużyną z Częstochowy przedłużyłaby nadzieje na awans. Wicemistrzowie Śląska postawili jednak poprzeczkę bardzo wysoko, pokazując, że pierwsze miejsce w podgrupie "A" to nie przypadek. 

Eco-Team Stoelzle AZS Częstochowa - Olimpijczyk Pruszcz Gdański 3:0 (25:14, 25:19, 25:15)

 

Czwartego dnia nasza drużyna rozegrała mecz o III miejsce w turnieju z SMSem Police. W meczu "na pożegnanie" Trenerzy postanowili, umożliwić grę zarówno podstawowym jak i rezerwowym zawodnikom. Niestety mecz po raz kolejny nie ułożył się po naszej myśli, nasi siatkarze przegrali z gospodarzami ćwierćfinału 3:0. 

UKS SMS Police - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 3:0 (25:23, 25:19, 25:20)

Ostatecznie zespół UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański zajął IV miejsce w turnieju i żegna się z dalszą rywalizacją w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych kończąc na miejscu 17-32.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. ECO Team AZS Stoelzle Częstochowa - awans do półfinału

2. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki - awans do półfinału

3. UKS SMS Police

4. UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański

5. Karpaty Krosno

6. SKS Olender Wielka Nieszawka

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

UKS "Olimpijczyk" Pruszcz Gdański.