Drukuj

W niedzielę (16.10.2022 r.) zawodnicy Olimpijczyka podjęli u siebie drużynę KATS Alpat Gdynia. Kolejny pojedynek przy ul. Niemcewicza, ponownie zakończył się zwycięskim tie-break'em.

Każdy z pięciu setów dostarczył nie lada emocji, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Pierwszy set należał do gospodarzy, w drugim niemal nie doszło do blamażu drużyny z Pruszcza. Brak przyjęcia i brak skuteczności w ataku doprowadziły do wysokiej przegranej.

W trzeciej partii Pruszczanie otrząsnęli się z niemocy i zmotywowani wygrali partię do 18.

W czwartym secie gospodarze utrzymywali dwu, trzy punktowe prowadzenie. Przy stanie 17:14 koszmary z drugiego seta ponownie dały się we znaki - seria udanych zagrywek rywali doprowadziła do przegranej.

W decydującym piątym secie, zawodnicy Olimpijczyka od początku kontrolowali przebieg gry, dzięki czemu mogli zapisać kolejne zwycięstwo na swoim koncie.

UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - KATS Alpat Gdynia 3:2 (25:22; 15:25; 25:18; 22:25; 15:9)