Turniej Finałowy o Mistrzostwo Województwa Pomorskiego Kadetów

W dniach 13.02 - 15.02.2015 na Hali Miejskiej MOSiR w Gdańsku odbył się Turniej Finałowy o Mistrzostwo Województwa Kadetów w sezonie 2014/2015.  Gospodarzem Turnieju był zespół Trefl Gdańsk, do rozgrywek awansowały następujące  zespoły: Trefl Gdańsk I, Trefl Gdańsk II, Olimpijczyk Pruszcz Gdańsk, SKS Starogard Gdański.  Zespoły, które zdobyły miejsca na podium  uzyskały awans do ¼ Mistrzostw Polski Kadetów.

Na prośbę grających zespołów spotkanie pomiędzy  SKS Starogard Gdański, a Olimpijczyk Pruszcz Gdański zostało rozegrane w dniu 13.02.2015 r.  na hali  sportowej w Pruszczy Gdańskim . Zespół z Pruszcza Gdańskiego wydawał się od pierwszego gwizdka sędziego  wykorzystać atuty gospodarza i od początku dominował nad drużyną ze Starogardu Gdańskiego.  Pierwsze dwa  sety  rozegrane były całkowicie pod dyktando Olimpijczyka. Dopiero w trzeciej partii gra zaczęła być wyrównana. Ostatecznie również i tego seta wygrała drużyna pruszczańska.

Na wyróżnienie zasługiwał w tym meczu Kamil Durnakowski.  Mecz zakończył się wynikiem 3:0

(w setach: 25:15, 25:13, 25:23).

W tym samym dniu odbyły się na hali miejskiej  w Gdańsku „Derby” Klubu Trefl Gdańsk SA, które zakończyły  się wyraźnym zwycięstwem Pierwszego zespołu Trefla Gdańsk.  Bratobójczy pojedynek pomiędzy dwoma zespołami Trefla rozpoczął się zaciętą grą  na początku każdego z setów. Jednakże w połowie każdej z partii Trefl Gdańsk I zaczynał wychodzić na prowadzenie i kontynuował zdobywanie punktów aż do końca setów. Wynik spotkania  3: 0 ( w setach:25:15,  25: 17,  25: 14)

W zespole Trefla Gdańsk swoją grą wyróżniał się  Piotr Wołodźko.

W drugim dniu turnieju, pierwszy sobotni mecz rozegrał zespół Olimpijczyk Pruszcz Gdański oraz Trefl Gdańsk II . Od pierwszych minut spotkanie było pokazem zaangażowania i woli walki po obu stronach siatki. Jednakże to zespół z Pruszcza był tym, który dominował w każdym z elementów gry.  Pomimo efektownej gry Trefla , ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 (w setach: 25:17,  25:22,  25:21) dla gości. Drużyna z Pruszcza pokonała treflowskich młodzików głównie wyższymi umiejętnościami oraz doświadczeniem siatkarskim. Trzeci set był najciekawszym momentem meczu, gdzie  obie drużyny popisywały się efektywnymi atakami i skuteczną grą w obronie. Taktyka Trefla wymuszała na przeciwnikach popełnianie błędów własnych. Ponadto młodsi siatkarze radzili sobie bardzo dobrze w kontrataku. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla pruszczańskich siatkarzy Wyróżniającym się zawodnikiem był Mikołaj Nowak z Olimpijczyka.

W drugim sobotnim meczu odbyło się spotkanie pomiędzy pierwszym zespołem Trefla Gdańsk,

a zawodnikami ze Starogardu Gdańskiego. Mecz ten nie wniósł wielu emocji na trybunach.  Był to czwarty  z kolei mecz podczas tych rozgrywek, który udało się zakończyć  wynikiem 3:0 (w setach: 25:18,  25: 18 , 25:23) dla Gdańszczan.

W niedzielę 15 lutego przedostatni mecz finału kadetów rozegrał Trefl Gdańsk II – SKS Starogard Gdański. Spotkanie decydowało o tym, która drużyna stanie jako trzecia na podium.  Mecz rozpoczął się niezwykle wyrównaną grą obu zespołów oraz prowadzeniem pojedynku punkt za punkt. Zawodnicy walczyli o każda piłkę co skutkowało w pokazie efektownych akcji. Ostatecznie spotkanie wygrała drużyna ze Starogardu Gdańskiego,  jednocześnie zapewniając sobie awans, do ¼ Mistrzostw Polski KadetówWynik spotkania Trefl Gdańsk II – SKS Starogard Gd. 1:3  (w setach: 25:21, 21:25, 27:29, 19: 25

Ostatni mecz Turnieju Finałowego o Mistrzostwo Województwa Pomorskiego okazał się być spotkaniem o pierwsze miejsce. Pierwszy set był niezwykle  wyrównany i to zespół z Pruszcza zdobył pierwsze wysokie prowadzenie 17:13. Gospodarze szybko zaczęli odrabiać straty oraz tym samym odebrali Pruszczanom wiarę w zwycięstwo tej partii. Trefl zdawał się trzymać emocje na wodzy, dzięki czemu był w stanie poradzić sobie nawet, w tak trudnej zdawałoby się sytuacji.

Kolejne partie były całkowicie zdominowane przez zespół z Gdańska. Pruszczanie nie mogli poradzić sobie w bloku ani w obronie.  Za to treflowscy zawodnicy brylowali w kontrataku.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się  trzecim z rzędu zwycięstwem gospodarzy. Pierwszy zespół Trefla nie stracił podczas tych zawodów ani jednego seta.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju wyglądała następująco:

I miejsce – Trefl Gdańsk I

II miejsce – UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański

III Miejsce – SKS Starogard Gdański

IV miejsce – Trefl Gdańsk II

Trzy pierwsze zespoły uzyskały awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 05.03-08.03.2015 r. Drużyna  z Pruszcza Gdańskiego rozegra spotkania w Bydgoszczy z gospodarzem turnieju BKS Chemik. Pozostałymi uczestnikami będą: Maraton Świnoujście, UKS OPP Kołobrzeg, SPS Olimpia Sulęcin, UKS Ostrowite.

Oficjale zakończenie Turnieju odbyło się na hali ERGO Arena podczas meczu PLPS  LOTOS Trefl Gdańsk vs Jastrzębski Węgiel.  Po raz pierwszy  w historii, młodzi zawodnicy zostali w ten sposób uhonorowani. Kadeci z województwa pomorskiego zostali nagrodzeni medalami, w przewie między setami, występując przed ponad 6 tysięczną publicznością.

Gratulacje oraz nagrody otrzymali od Waldemara Bartelika – Prezesa Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej, Piotra Należytego – Prezesa Klubu Trefl Gdańsk, oraz Stanisława Kwiatkowskiego – Wice Prezesa Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.