Drukuj

Zawody odbyły się na Olsztyńskiej Hali Urania w dniach 26-28.02.2016

Czwartkowe mecze nie przyniosły emocji. Trefl był wyraźnie lepszy od rywali ze Szczcina mimo, że oddal jedna partię, natomiast Chemik adecydowanie wygrał z Budowlanka Toruń 3:0

Podgrupa A

Czwartek 25 lutego

UKS Chemik Olsztyn – UKS Budowlanka Toruń 3:0 (25:10, 25:19, 25:21)

Mecz bez historii. Olsztynianie juz w pierwszym ustawieniu zdobyli sześć punktów z rzędu i nie był to przypadek. Goście mieli problem z przyjęciem zagrywki, co pozwalało na szczelne ustawienie bloku. W nastepnych setach przewaga nie była już tak duża, ale torunianie nie potrafili nawiązać walki.

Piątek 26 lutego

UKS Budowlanka Toruń – UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 0:3 (16:25, 23:25, 22:25)

UKS Chemik Olsztyn – UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 3:0 (25:16, 25:20, 25:20)

Wprawdzie Olimpijczyk był groźniejszym rywalem niż Budowlanka, ale nie na tyle wymagającym by zagrozić olsztynianom. Chaemik panował nad sytuacją, grał pewnie i skutecznie. Oby tak dalej, bo dopiero teraz zaczna się schody.

Tabela

1 UKS Chemik Olsztyn 2  4  6:0

2  UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański  2  3  3:3

3 UKS Budowlanka Toruń  2  2 0:6

Podgrupa B

Trefl Gdańsk S.A. – KS Espadon Szczecin 3:1 (25:11, 20:25, 25:6, 25:18)

KS Espadon Szczecin – Metro Warszawa 0:3 (22:25, 20:25, 18:25)

Trefl Gdańsk SA – Metro Warszawa 3:1(25:16, 25:19, 18:25, 25:23)

Tabela

1 Trefal Gdańsk SA  2  4  6:2

2 Metro Warszawa 2  3  4:3

3 KS Espadon Szczecin  2  2  1:6

Sobota 27 lutego

UKS Budowlanka Toruń - KS Espadon Szczecin 0:3 (19:25, 15:25, 16:25)

UKS Chemik Olsztyn - Metro Warszawa 1:3 (22:25, 25:20, 22:25, 22:25)

Rywale z podgrupy byli słabi i dopiero w sobotę Chemik trafil na klasowego przeciwniak. Stoczył z KS Metro zacięty mecz, w którym decydowały końcówki, a tu znacznie pewniej czuli sie goście. Porażka olsztynian nie jest niespodzianką, po cichu liczyliśmy z ich strony na jeszcze lepszy mecz, bo tylko taki mógł zapewnić zwycięstwo. Chemik szans nie stracił, ale jak wygrac z Treflem, skoro gdańszczanie dość pewnie wypunktowali Metro.

UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - Trefl Gdańsk SA 0:3 (17:25, 25:27, 14:25)

Niedziela 28 lutego

UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - Metro Warszawa 0:3 (17:25, 23:25, 22:25)

UKS Chemik Olsztyn - Trefl Gdańsk SA 0:3 (15:25, 19:25, 22:25)

Cudu w Uranii nie było. Zdecydowany faworyt turnieju - Trefl Gdańsk nie dał najmniejszych szans gospodarzom. Już pierwszy set przekonał wszystkich o układzie sił. Wszystko potoczyło się szybko, a my musieliśmy sie pogodzić z porażką