W minioną sobotę (30.03.2019) rozegrany został turniej zorganizowany przez Klub UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański pod patronatem Burmistrza miasta Pruszcza Gdańskiego. W turnieju wzięło udział osiem zespołów. Cztery zespoły w kategorii dziewczynek oraz cztery w kategorii chłopców. Turniej rozegrany został równocześnie na dwóch boiskach w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim.

W kategorii dziewczynek cztery mecze zakończyły się setowym remisem (1:1, mecz rozgrywany był w 2 setach) to dowodzi iż poziom był bardo wyrównany, jedynie zespół z Gdyni wygrał dwukrotnie w stosunku 2:0 czym zapewnił sobie zwycięstwo w całym turnieju. Zacięta walka o ostatnie miejsce na podiom rozegrała się pomiędzy zespołem z Pruszcza a Wojewódzką Kadra Młodziczek, o zdobyciu trzeciego miejsca przez zespół z Pruszcza zadecydował stosunek małych punktów.

W kategorii chłopców UKS Suchanik Gdańsk wygrywając z zespołami z Pruszcza i Starogardu oraz remisując z UKS Tempo Olsztyn zapewnił sobie wygraną w turnieju. Również jak w przypadku dziewczynek o miejscu trzecim i czwartym decydowały małe punkty.
Bardzo cieszy wysoki poziom prezentowany przez wszystkie drużyny oraz niesamowita walka w nierzadko długich wymianach na siatce.

Wyniki - Dziewczynki:
1. Miejsce: GAS Gdynia
2. Miejsce: MKS Olimpijczyk Gdańsk
3. Miejsce: UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański
4. Miejsce: Kadra Województwa Pomorskiego Młodziczek

Wyniki - Chłopcy:
1. Miejsce: UKS Suchanik Gdańsk
2. Miejsce: UKS Tempo Olsztyn
3. Miejsce: KAEMKA Starogard Gdański
4. Miejsce: UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański

Nagrodzono również wyróżniające się zawodniczki oraz zawodników z poszczególnych drużyn oraz wybrano MVP turnieju w obu kategoriach:

Nagrody Indywidualne z poszczególnych drużyn - dziewczynki:
GAS Gdynia - Martyna Janczewska
MKS Olimpijczyk Gdańsk - Wiktoria Szwoch
UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - Paulina Rynkowska
Kadra Województwa Pomorskiego Młodziczek - Nikola Sarnowska
MVP - Aleksandra Woźniak (GAS Gdynia)

Nagrody Indywidualne z poszczególnych drużyn - chłopcy:
UKS Suchanik Gdańsk - Mateusz Żak
UKS Tempo Olsztyn - Michał Matczuk
KAEMKA Starogard Gdański - Hubert Pałkowski
UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - Dawid Kwaśniak
MVP - Mateusz Kusznerczuk (UKS Suchanik Gdańsk)Gratulujemy drużynom oraz zawodnikom za zaprezentowanie wysokiego poziomu i dziękujemy za udział w turnieju. Do zobaczenia! :)

UKS "Olimpijczyk" Pruszcz Gdański.