W dniach 06-08.12.2019 r. podopieczni trenera Piotra Kwaśniaka rywalizowali w XVIII Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej w Malborku.

Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: kadetów (6 zespołów) oraz juniorów (9 zespołów). Od piątku do niedzieli nasi zawodnicy rozegrali sześć meczów w ramach turnieju. Rywalami naszej drużyny byli reprezentanci klubów z województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego oraz goście z Rosji.

Pierwszy dzień turnieju przyniósł zmienne szczęscie naszym zawodnikom. Nasza drużyna dobrze weszła w turniej, wygrywając pierwszy mecz z zawodnikami ze Strzelc Opolskich 2:0. Sesja popołudniowa przyniosła niestety porażkę 0:2 z drużyną AZS Olsztyn.

UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - UKS Strzelce Opolskie 2:0 (25:13; 25:9)
UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - AZS Olsztyn 0:2 (15:25; 16:25)

 

W sobotę rozegrano kolejne mecze w ramach turnieju. Do południa zawodnicy Olimpijczyka rozegrali bardzo dobry mecz z drużyną z Kędzierzyna-Koźla, ulegając niestety rywalowi 1:2.
Po południu rywalami naszej drużyny był zespół z Nakła. Zawodnicy trenera Kwaśniaka otrząsnęli się po porażce, a dobra gra zagrywką oraz atakiem przyniosła zwycięstwo z drużyną z Nakła 2:0.

UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - Kędzierzyn-Koźle 1:2 (25:18; 22:25; 13:15)
UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - NTS "Trójka" Nakło 2:0 (25:19; 25:19)

 

Ostatecznie nasi Juniorzy zajęli II miejsce w grupie, dzięki czemu w ostatnim dniu turnieju rywalizowali o miejsca IV-VI.


Pierwszym przeciwnikiem z jakim przyszło nam się zmierzyć była drużyna z Rosji. Będąc na fali zwycięstwa dnia poprzedniego nasi zawodnicy pewnie wygrali mecz 2:0.
Kolejnym przeciwnikiem w rywalizacji o IV miejsce była drużyna z Gdańska. Po wygranym pierwszym secie nastąpił moment kryzysu w secie drugim, którego przegraliśmy. Po bardzo zaciętej i emocjonującej końcówce w tie-break'u ulegliśmy zespołowi Trefla 1:2. Przegrana sprawiła, że zawodnicy UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański uplasowali się na miejscu V.

UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - KS Kaliningrad 2:0 (25:9; 25:16)
UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - Trefl Gdańsk 1:2 (25:21; 22:25; 15:9)

Klasyfikacja końcowa XVII Międzynarodowego Turnieju w Malborku:
I miejsce:       KaEmKa Starogard Gdański
II miejsce:      Kędzierzyn-Koźle
III miejsce:     AZS Olsztyn
IV miejsce:      Trefl Gdańsk
V miejsce:       UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański
VI miejsce:      KS Kaliningrad
VII miejsce:     NTS Trójka Nakło
VIII miejsce:    UKS Suchanik Gdańsk
IX miejsce:       UKS Strzelce Opolskie

 

UKS "Olimpijczyk" Pruszcz Gdański.